Niebieski styropian wodoodporny Blue-Styr EPS 150 to kolejny nowy produkt firmy Styrmann, który został wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku. Wcześniej na początku roku firma postawiła na doskonały pod względem jakości styropian grafitowy Black-Styr Universal EPS 100 031. Aktywność producenta odpowiada potrzebom rynku, wymaganiom Klientów, a od strony praktycznej oferuje szereg rozwiązań poprawiających właściwości termoizolacyjne oraz ułatwiających wybór właściwego styropianu.
Izolacja termiczna Blue-Styr z powodzeniem zabezpiecza pomieszczenia o zwiększonej wilgotności. Producent zaleca użycie styropianu w miejscach takich, jak fundamenty, posadzki, piwnice, balkony i tarasy. Styropian o niskiej nasiąkliwości sprawdzi się, również w nowoczesnym budownictwie, a w szczególności może zostać użyty jako hydroizolacja dachów zielonych.
Płyty styropianowe Blue-Styr dostępne są w wymiarach 500x1000mm. Grubości standardowe płyt wynoszą od 10 do 300mm, zwiększane skokowo co 10mm. Na specjalne zamówienie dostępne są także płyty o większych gabarytach. Styropiany EPS Blue-Styr producent przygotował też w formie płyt frezowanych od 50mm.
Głównym przeznaczeniem naszego nowego EPS 150 jest izolacja fundamentów. Styropian fundamentowy spełnia najważniejszą funkcję, czyli charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wodę i wilgoć. Parametr nasiąkliwości wodą przy długotrwałym zanurzeniu wynosi WL(T)4 ≤ 4%. Użycie płyt styropianowych Blue-Styr pozwoli zabezpieczyć ściany fundamentowe przed przenikaniem wody i wilgoci z gruntu, niszczeniem, powstaniem korozji, łuszczeniem farb, czy pojawieniem się pleśni powstałej w wyniku zawilgocenia. Ocieplanie i izolacja ścian fundamentowych od zewnątrz przyczynia się do likwidacji mostków termicznych, a izolacja przy użyciu styropianu wodoodpornego jest najbardziej popularną i najczęściej wykorzystywaną metodą.
Przejdźmy do analizy parametrów technicznych nowego styropianu. Dobry współczynnik przewodzenia ciepła styropianu - λ ≤ 0,034 W/(mK) zabezpieczy przed stratami ciepła z budynku, zyskując możliwość zaadoptowania pomieszczeń podziemnych do celów użytkowych np. piwnicy, pod garaż podziemny, studio, siłownię, saunę, pracownię, a nawet ziemiankę, czy przechowalnię.
Warto zwrócić uwagę na cechy styropianu takie, jak wytrzymałość na ściskanie i zginanie. Przy wytrzymałości na zginanie Blue-Styr uzyskał wynik BS ≥ 200kPa, wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu to CS(10)150 ≥ 150kPa, natomiast wytrzymałość na rozciąganie wynosi TR150 ≥ 150kPa. Wysokiej jakości i wytrzymałości styropian niebieski o bardzo dobrych parametrach sprawdzi się jako izolacja posadzek na gruncie, także w miejscach obciążeń mechanicznych.
Blue-Styr rekomendowany jest też przy wyborze izolacji na tarasy, balkony, miejsca takie, jak mroźnie, chłodnie. Może być wykorzystany na dachy płaskie, przede wszystkim jednak bardzo dobrym rozwiązaniem będzie użycie tej hydroizolacji na dachy zielone, w szczególności odwrócone. Takie rozwiązania są coraz bardziej powszechne w nowoczesnym budownictwie, chętnie wybierane i projektowane przez architektów, potrafiąc zmieniać przestrzeń i nadawać więcej ekologicznego stylu oraz zieleni, co da się szczególnie zaobserwować w dużych miejskich aglomeracjach.
Styropian Blue-Styr idealnie posłuży za termo i hydroizolację dachów płaskich
Od strony praktycznej, tak samo jak w przypadku kultowej serii styropianów wodoodpornych Aqua-Styr®, styropian Blue-Styr można bez najmniejszego problemu i obawy przechowywać w otwartej przestrzeni na składach budowlanych, czy hurtowniach. Nie istnieje tu ryzyko zmoknięcia, czy zawilgocenia styropianu. To samo tyczy się też przechowywania produktu i zostawiania na noc podczas prac budowlanych. Ważne natomiast, by podczas transportu i przechowywania zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, z dala od źródeł ognia, rozpuszczalników organicznych i ich oparów.
Serdecznie zapraszamy po więcej informacji do kontaktu z naszym biurem handlowym oraz przedstawicielami handlowymi Styrmann.
tel. +48 (22) 725 62 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.