Niesieciowana pianka polietylenowa jest materiałem coraz powszechniej używanym w sektorze opakowaniowym. Powodem wzrostu jej zastosowania jest możliwość poddawania tego materiału pełnemu recyclingowi oraz cechujące go właściwości fizyczno – chemiczne a w szczególności elastyczność, łatwość obróbki, bezwonność, odporność na wilgoć i wiele innych.
Z cienkiej pianki PE (0,8-3,0mm) wytwarzane są różnego rodzaju torby, worki, przekładki stosowane następnie do pakowania na czas magazynowania i transportu wrażliwych elementów wytwarzanych w różnych sektorach gospodarki. Piankę PE można także laminować folią pęcherzykową, folią HDPE, LDPE, folią samoprzylepną co jeszcze bardziej rozszerza zakres jej stosowania.
Gruba pianka (10,0 – 20,0mm) używana jest głównie do wytwarzania z niej w procesie laminacji polietylenowych płyt technicznych o grubości 20-100mm. Otrzymane w ten sposób płyty stanowią doskonały materiał do wycinania w nich przy pomocy ploterów lub pras różnego typu kształtek polietylenowych dedykowanych głównie do zabezpieczenia wrażliwych i często kosztownych elementów wytwarzanych w przemysłach elektronicznym, motoryzacyjnym, ceramicznym, meblowym, AGD, RTV i innych sektorach gospodarki. Dzięki łatwości termicznego łączenia wyciętych w ten sposób elementów można z nich formować zabezpieczenia o dowolnych kształtach i wielkości perfekcyjnie zabezpieczające chroniony przedmiot.
W zależności od przeznaczenia, piankę PE można wzbogacać odpowiednimi dodatkami niezbędnymi do zachowania wymaganych właściwości chronionego detalu np. pianka służąca do pakowania niektórych elementów z branży elektronicznej zawiera środek antystatyczny.